ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2953016
*
nr 295 3016
Spegel
Rokokostil, H.116
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 januari 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/1 10:55:09
1
1.000 kr
17/1 15:09:51
2
2.000 kr
17/1 15:23:01
3
1.600 kr
18/1 22:06:55
4
2.300 kr
19/1 10:50:33
5
2.600 kr
19/1 13:24:35
6
2.500 kr
19/1 14:13:57
7
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 295 3016
Spegel
Rokokostil, H.116
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 januari 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/1 10:55:09 | 1 | 1.000 kr |
17/1 15:09:51 | 2 | 2.000 kr |
17/1 15:23:01 | 3 | 1.600 kr |
18/1 22:06:55 | 4 | 2.300 kr |
19/1 10:50:33 | 5 | 2.600 kr |
19/1 13:24:35 | 6 | 2.500 kr |
19/1 14:13:57 | 7 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:58